Zlecenia z limitem

Zlecenia z limitem pozwalają na ustawienie, w określonym przedziale czasowym, konkretnego kursu wymiany dla danej transakcji (dolny lub górny limit). Kiedy waluta osiąga interesujący Państwa poziom autmatycznie kupujemy ją dla Państwa i wysyłamy do wskazanego odbiorcy. Zaletą tej usługi jest to, że nie musiszą Państwo płacić z góry aby zapezpieczyć korzystną marżę, a transakcja jest wykonywana dopiero wtedy, gdy limit (górny lub dolny) został osiągnięty. Dzięki temu możecie Państwo wykorzystywać szanse na rynku, jednocześnie poświęcając całą uwagę swojej działalności.

Zlecenia z limitem

Klient ma do zapłacenia fakturę w wysokości 200.000 EUR. Chce uzyskać najlepsze kursy danego dnia. Kontaktuje się z dealerem RationalFX i określa kurs jaki byłby dla niego najlepszy (limit dolny 4,1620) oraz kurs maksimum (limit górny 4,1740).

Oznacza to, że w najlepszym wypadku zapłaci on 832 400PLN za swoją fakturę, w najgorszym zaś będzie to go kosztowało 834 800PLN. Gdyby nie zastosował tej usługi, zapłaciłby w danym momencie za tę fakturę 836 000 PLN , czyli zaoszczedził od 1200 PLN do nawet 3600 PLN.